Manicure hybrydowy Kraków

Manicure hybrydowy jest zabiegiem dającym alternatywę dla tipsów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii jest on niezwykle trwały, a dodatkowo – nie niszczy płytki paznokcia. Dlatego też, jeśli marzysz o pięknych dłoniach i zadbanych paznokciach to warto dowiedzieć się czym jest manicure hybrydowy oraz dlaczego warto jest go wypróbować.

Manicure hybrydowy Kraków

Czym jest manicure hybrydowy?
Manicure hybrydowy jest to metoda stylizacji paznokci, w którym zastosowanie znalazły dwa podstawowe i doskonale znane w kosmetyce preparaty, a mianowicie lakier do paznokci oraz żel do manicure. Paznokcie hybrydowe są niezwykle trwałe, wyglądają naturalnie, a lakier nie odpryskuje co pozwala cieszyć się manicure przez okres około 3 tygodni.

Na czym polega manicure hybrydowy?
Zabieg rozpoczyna się od usunięcia skórek oraz nadaniu paznokciom pożądanego kształtu i długości. Dla uzyskania lepszego i bardziej trwałego efektu płytkę paznokcia delikatnie spiłowuje się tak, aby jej nie uszkodzić. Kolejnym krokiem jest jej odtłuszczenie i nałożenie bazy, którą utwardza się pod lampą UV. Po utwardzeniu bazy nakładany jest lakier, a ilość jego warstw zależy od wybranego przez nas koloru. Lakier również musi zostać utwardzony światłem UV i czynność tę powtarza się dla każdej nakładanej warstwy. Po utwardzeniu warstw lakieru przystępuje się do nałożenia warstwy nabłyszczacza. Ostatnim krokiem jest zmycie lepkiej, wierzchniej warstwy nabłyszczacza i manicure hybrydowy jest już gotowy.
Warto zaznaczyć, iż ten rodzaj manicure jest bezpieczny i nieszkodliwy dla paznokci, a ponadto można powtarzać go niezwykle często.

Manicure hybrydowy i przeciwwskazania do wykonania
Głównym przeciwwskazaniem do wykonania manicure hybrydowego są wszelkie choroby paznokci takie jak zakażenie dermatofitami, grzybami drożdżopodobnymi i niedermatofitowymi. Ponadto nie zaleca się wykonywania tego rodzaju zabiegu na kruchych i łamliwych paznokciach.
Przed zdecydowaniem się na wizytę u kosmetyczki należy dokładnie obejrzeć paznokcie i zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– pogrubienie i przerosty płytki paznokcia
– wklęsłe płytki paznokciowe z widocznymi zagłębieniami
– przebarwienia płytki
– widoczne bruzdy, fałdy na płytce paznokcia oraz wybroczyny podpaznokciowe
– czy płytka paznokcia nie oddziela się od łożyska
Jeśli zauważymy na naszych paznokciach jeden z powyższych objawów to nałożenie lakieru do paznokci może okazać się niewystarczające, by problem zamaskować. Zalecane jest wręcz, aby skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który oceni stan naszych paznokci i podejmie decyzję o wprowadzeniu ewentualnego leczenia.

Zanim zdecydujesz się na manicure hybrydowy
Jak przy każdym rodzaju manicure warto jest poznać jego wady i zalety. Pomaga to w wyborze odpowiedniej metody zdobienia paznokci, która w pełni spełni nasze oczekiwania. Poniżej przedstawione zostały fakty dotyczące manicure hybrydowego.
Główne zalety to:
– manicure hybrydowy jest bardzo trwały, a więc można zapomnieć o odpryskach i nietrwałych lakierach
– dzięki pracy na naturalnej płytce paznokcia nie jest ona uszkadzana
– zabieg można powtarzać tak często, jak się chce, gdyż nie niszczy płytki paznokcia
– manicure hybrydowy nie wymaga posiadania długich paznokci, gdyż równie dobrze prezentuje się na krótkich
– hybrydowe paznokcie mają ładny i naturalny wygląd, a do tego są lśniące
Do wad manicure hybrydowego zalicza się:
– brak możliwości przedłużenia płytki paznokcia
– do jego zmycia wymagany jest specjalny zmywacz na bazie acetonu
– możliwe jest wykonanie tylko bardzo delikatnych zdobień

Reasumując – jeśli zależy nam na ładnych i zadbanych paznokciach przy jednoczesnym nieuszkadzaniu płytki paznokcia – manicure hybrydowy będzie idealnym wyborem.